Gsm: 0533 547 43 37 Ahmet YOKUŞ

ÇORLU KİCK BOKS

Çorlu Kick Box

ÇORLU KİCK BOKS

Çorlu'da alanında eğitimli profesyonel ekibimiz ile kick box eğitiminde 1 numara yokuş fight clup. Çorlu kick box eğitimi konusunda yılların tecrübesi ile istediğiniz vücuda ve fiziğe kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kick box hem eğlenceli vakit geçirebileceğiniz hemde vücudunuza fit bir görünüş sağlar. Kick box dövüş sporlarının en yararlısı olarak görülen hem bilime hemde sanata yatkın olan bir savunma sanatıdır. Bu savunma sanatı ile kendinizi dışarıdan gelecek darbelere ve saldırılara karşı koruyabilirsiniz. Düzenli eğitim hayatınızı da düzeme sokacaktır. Düzenli beslenmek düzenli uyku ve düzenli spor bir insanın vücut olarak en sağlıklı duruma getirir. Bu sayede soayal hayatınızda da dinç istekli ve enerjik olabilirsiniz.

KİCK BOKS VE FAYDALARI?

Kick boks sporu Karate ve Muay Thai sporunun birleşiminden doğmuştur. Teknik ve güce dayalı olan bir bu spordur .Vücudumuz için faydaları neler? sizin için araştırdık. Kick boks, tekvando ve karate sporlarının bir sentezidir.Bu sporun kelime anlamı; kick(tekme) ve boks(yumruk) terimlerinden meydana gelmiştir.Türkçe karşılığı “tekmeli boks”tur.Kick boks,güce ve teknik bilgiye dayanan bir spordur ve en sert sporlar arasında yer alır.Kick boks sadece saldırı sporu değildir aynı zamanda kendini savunma sporudur. Kick boksta resmi olarak müsabakaları yapılan üç sistem var ve sistemler aşağıda yer almakta.

SEMI CONTACT

Bu sistemde yaklaşık bir santimlik bir vuruş gerçekleşir ve vuruş rakibe temas ettiği an durdurulur.Nokta vuruşlu bir müsabaka sistemi olup,Full Contcat maçları öncesinde kişilerin eğitimini tamamlamasına olanak verir.

FULL CONTCAT

Bu sistem tam anlamıyla serbest dövüştür.Vuruşlar tamamen serbesttir.Genellikle profesyonel maçlar yapılır ve bu maçlarda para ödülü verilir.İki sporcu karşı karşıya gelir belirli kurallar çerçevesinde vuruş gücünü kısıtlamadan ,nakavt yada puan üstünlüğü ile galip gelmek için mücadele ederler.

LAYT CONTACT

Bu sistemde hedefe vardığı an durulması gerekir.Tekniklerde kontrol gereklidir ve nokta vuruşu esas alınır.Bunu başardığında da puan alınır.Temas gerçekleştiğinde ise puan kaybedilir.

KiCK BOKS FAYDALARI

• Tüm vücudu güçlendirir.
• Stres ve gerilimi azaltır.
• Kendine güveni arttırır.
• Esnekliği arttırır.
• Kas dayanıklılığını ve dengesini artırır.
• Stresi azaltır ve zihinsel sağlığı arttırır.